ÚVODNÍ STRANA - REKLAMU.CZ

Topení dřevem či plynem » Topení levně

Potřebu tepla máme všichni, alespoň v našem klimatickém pásu :-).
Co nás straší a průběžně se stává realitou jsou neustále se zvyšující ceny energií. Vyplatí se proto zkoumat a věnovat trochu svého času informacím o možnostech vytápění svého domova a jeho financování.

Topení dřevem

Topení dřevem patří v dnešní době mezi nejlevnější možnosti topení ať už používáte klasický krb, nebo nějaký kotel na spalování tuhých paliv.
Jako největší problém se může jevit jak jednoduše sehnat levné a kvalitní dřevo pro Váš účel. Jednou z možností je pobíhat v lese a sbírat klestí a suché úlomky stromů (máte-li to povolené od lesní správy samozřejmě), nebo zakoupit odpad z pil či velkých nábytkářských firem.

Výhřevnost dřeva závisí především na jeho stupni vysušení (existují pro to tabulky). Jednoduše řečeno, čerstvě poraženým stromem netopte! Nejenže bude mít slabou výhřevnost, ale ubližujete také svému kotli či krbu (usazování splodin, které se nestíhají spalovat).

Topení levně? Chcete?

Všichni by chtěli :-).
Ovlivnit cenu za topení můžeme všichni. Je třeba se o problém trošku zajímat a sledovat nové technologie a možnosti v této oblasti. Mezi levné vytápění patří výše uvedené topení dřevem, ale také třeba podlahové topení (při dodržení jistých podmínek).
Mezi "Off" faktory (jak topit levně) patří vše okolo, co přímo nesouvisí s Vaším zařízením.

Je to především:

  • utěsnění oken a dveří
  • zateplení fasády Vašeho domu
  • výměna starých oken za nová

Topení...řemesla


© 2007 Reklamu.cz  |  Mapa webu  |  Kontakt

Zásady ochrany osobních údajů